Narty 2017

Bardzo lubimy narty!

Instytut Goethego

Wycieczka do Instytutu Goethego bardzo się wszystkim spodobała.

 

 

Wycieczka do Zatoru.

Park ENERGYLANDIA zlokalizowany jest w pięknej i malowniczej okolicy, w miejscowości Zator, na granicy dwóch największych aglomeracji południa, Śląska i Małopolski. Energylandia jest wyjątkowym miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Jest to potężny kompleks, w którym na ogromnej przestrzeni 26 hektarów znajduje się  około 60 różnego rodzaju nowoczesnych i zaawansowanych urządzeń i atrakcji.

 

Narty, narty, narty...

 

        Piątek, 5 lutego niektórzy nasi  gimnazjaliści spędzili aktywnie. Uczniowie wraz z nauczycielem panem Leszkiem Żyłką wczesnym rankiem wyjechali na stok narciarski do ośrodka narciarskiego Laskowa-Kamionna. Pogoda dopisała. Śnieg był wspaniały. Stok do zjazdów idealny. Niektórzy mieli narty pierwszy raz na nogach, ale nie martwili się tym wcale, po odpowiednim szkoleniu bawili się doskonale.

Spotkanie z pisarką Małgorzatą Karoliną Piekarską

3 grudnia 2015 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy odbyło się spotkanie z pisarką Małgorzatą Karoliną Piekarską, na które poszliśmy całą klasą.
Małgorzata Karolina Piekarska jest pisarką, felietonistką, dziennikarką, blogerką i badaczką genealogii swojego rodu.

Autorka początkowo opowiadała o swoich dziełach, m.in. o „Klasie pani Czajki”, „Loterii”, „Czuciu i wierze”, „Dziewiętnastoletnim marynarzu”. W drugiej części spotkania dowiedzieliśmy się, jak zacząć badać historię swojej rodziny. Szczególnie zainteresował nas fakt, że pani Małgorzata jest 40. prawnuczką władcy Polski – Mieszka I.

Spotkanie z pisarką było udane i bardzo interesujące. Z przyjemnością przeczytamy chociaż jedną jej książkę.

Weronika Rymut, Miłosz Jędrzejczyk kl. I gimnazjum