Wolontariusze z AIESEC w naszej szkole.

W dniach od 29 maja do 2 czerwca gościliśmy w naszej szkole dwójkę wolontariuszy, przedstawicieli działającej pod auspicjami ONZ młodzieżowej organizacji AIESEC - największej na świecie instytucji prowadzonej przez młodzież i dla młodzieży.

W ramach projektu UnderStand wolontariuszki prowadziły zajęcia oparte na interaktywnych rozmowach dotyczących aktualnych problemów globalnych, a także różnic kulturowych.

Poza udziałem w warsztatach uczniowie naszego gimnazjum przez tydzień mieli możliwość oswajania się z językiem angielskim, którym posługiwali się goście, poznawania kultury i zwyczajów krajów, z których wywodzili się wolontariusze, jak i krajów anglojęzycznych.

Naszymi gośćmi były: Maesa Pramoj Na Ayudhya z Tajlandii oraz Li Ka Ching z Hong Kongu.

Mamy nadzieję, że Wolontariuszki dobrze zapamiętają pobyt w Dębicy.